Hacı Şükrü - İncir Çekirdeği Yağı 30 ml65.00 TL

Hacı Şükrü - İncir Çekirdeği Yağı 30 ml

-
+
İncir Çekirdeği Yağı 30 ml

Paylaşın:

Hacı Şükrü İncir Çekirdeği Yağı 30 ml

Hacı Şükrü İncir Çekirdeği Yağı 30 ml

İncir çekirdeği yağı pek bilinen bir yağ değildir fakat faydaları oldukça fazladır. Sıcak iklim bölgelerinde yetişen incir, sütteki kalsiyum oranından 2 kat daha fazla kalsiyum barındırmaktadır. İçindeki lif oranı c vitamini hariç hemen hemen bütün vitaminleri içinde barındıran bir meyvedir. Bu faydalı meyvenin çekirdeklerinin yağının faydalarını incelemeden önce nasıl üretiliyor kısaca bahsedelim.

Ege Üniversitesi İlaç Geliştirme ve Farmokokinetik Araştırma Uygulama Merkezi Laboratvuarı’nda incirin çekirdeğini ayırarak elde edilen incir çekirdeği yağında çeşitli analizler yapıldığını ve ilginç sonuçlara ulaşıldığını belirterek, “Yağda, balıklarda dahi rastlanılmayan oranda yüzde 40 omega 3, yüzde 30 omega 6 ve yüzde 17 omega 9 bulunduğu ortaya çıktı. D vitamini olarak da dünyada şu ana kadar rastlanmamış en yüksek değerin olduğu tespit edildi” dedi.

İncir Çekirdeği yağı nasıl çıkarılıyor?

Klasik yağ üretim aşamalarından pek farkı yok diyebiliriz. Taze toplanan incirlerin içindeki çekirdekler çıkarılmaktadır. Çıkarılan bu çekirdekler temizlenir ve herhangi bir sıcaklık işlemine maruz kalmadan basınç atında ezilerek yağının çıkarılması sağlanır. Soğuk presle çıkarılan incir çekirdeği yağının faydalarında kayıp yaşanmaz. Kimyasal işleme maruz kalan incir çekirdeğindeki vitamin ve mineraller azalır ve boş bir yağdan başka bir şey çıkmamaktadır. Ürünlerimiz soğuk sıkım presle üretilmektedir.

 

İncir Çekirdeği yağının faydaları nelerdir?

*Kanın pıhtılaşmasını engelleme özelliğinden dolayı damar tıkanıklığı, kalp krizi riskini azaltmaktadır.

*Astım, bronşit, öksürük gibi bazı rahatsızlıklar üzerinde olumlu etkilere sahiptir.

*Kabızlık sorunu üzerinde olumlu etkileriyle beraber, vücuttaki toksinlerin uzaklaştırılması konusunda olumlu etkilere sahiptir.

*Kolesterol seviyesini düşürücü etkisiyle beraber diyabet ve kilo sorunları yaşayan hastaların kullanılması önerilmektedir.

*Diş eti üzerinde kanamaları engelleyen, diş etinin daha sağlıklı hale getirilmesinde etkilidir.

 

Asıl Özelliği Olan Cilde faydalarından bahsedelim?

*Bu yağın en büyük özelliği arasında sayılan vücuttaki kırışıklıkları önlemesidir. Özellikle, hamilelik sonrası karında oluşan çatlaklarda 2 3 ay gibi bir sürede sürekli kullanımı sonucu kırışıklıkları düzelttiği görülmüştür.

*Bununla birlikte yüzdeki kırışıklıklar, siyah noktalar gibi sorunlar üzerinde de olumlu etkilere sahiptir.

*Ciltte oluşan yaraların erken iyileşmesi üzerinde etkilidir.

*Yüzdeki ve vücuttaki sarkmalara karşı sıkılaştırıcı etkiye sahiptir.

*Yüzdeki sivilce, akne, uçuk gibi sorunlar da iyileşmesini hızlandırmakta ve sivilce oluşumunu önlemektedir.

*Yüzdeki siyah noktalar ve göz altı morluklarının düzelmesinde olumlu etkilere sahiptir.

*Dudak çatlakları ve yüzdeki çatlakların giderilmesinde etkilidir.

Bu bahsettiğimiz özelliklerin etkili olması için öncelikle doğal incir çekirdeği yağlarının bulunması gerekir. Ürünlerimiz Aydın yöresi incirleri çekirdeğinden üretilmektedir.

Kozmetik ürünlerine bolca para yatırmak yerine mümkün olduğunca doğal yollardan sağlığımıza dikkat etmeliyiz. Bu konuda ise incir çekirdeği yağının olumlu etkilerini uygulamalı ve kullanmalıyız. Sağlıklı bir yaşam geçirmeniz dileğiyle…

VİTRİN ÜRÜNLERİ

Fıstık Ezmesi 1000 Gram

Kadınana - fıstık ezmesi şekersiz kavrulmuş

39.90 TL
İncir Çekirdeği Yağı Kremi

New Beginnings - İncir Çekirdeği Yağının zengin E vitamını sayesınde yüzünüzde ve vucudunuzda iyi bir yumuşaklık hissedeceksiniz. Vucudunuzu ve yüzünüzü derinlemesine nemlendirmek için zengin E vitamini kaynağı İncir Çekirdeği Kremi kullanın.

59.00 TL
Bamya Tohumu Yağı

Kadınana - Bamya Tohumumu Yağı Diz ağrıları Menisküs Sıvı eksikliği

75.00 TL
Çörek Otu Yağı 500 ML

Hacı Şükrü - Aktar Hacı Şükür Çörekotu Yağı 500 ml

80.00 TL
Türk Kahvesi 1kg

Kadınana - türk kahvesi brezilyadan ithal

44.90 TL

DUYURULAR

Çörek Otu Yağı Nasıl Kullanılır?

2018-03-21

çörek otu yağı , çörek otu yağı nedir , çörek otu yağı faydaları , çörek otu yağı nasıl kullanılır , nasıl tüketilir

Devamı...
Çörek Otu Yağı Faydaları

2018-03-14

Çörek otu yağı faydaları ile günümüzde pek çok rahatsızlığı doğal yollarla tedavi edebilmek mümkün olmaktadır. Her geçen gün daha popüler bir hale gelen ve daha çok kişiden duyulmaya başlanan bu yağ, doğru şekillerde tüketildiği takdirde istenen verimli s

Devamı...
Hindistan Cevizi Yağı

2018-03-08

Hindistan cevizi yağı cilt bakımından zayıflamaya kadar faydaları olan çok yönlü bir yağdır. Vücut çatlaklarına iyi gelmesi, kalp hastalıklarına karşı koruma sağlaması, saçlara bakım yaparak parlaklık kazandırması hindistan cevizi yağı faydaları arasındad

Devamı...
İncir Çekirdeği Yağı

2018-02-17

Soğuk sıkım yöntemi kullanılarak incir çekirdeğinden elde edilen ve  son zamanlarda popüler olmaya başlayan  incir çekirdeği yağı içerdiği yüksek orandaki omega 3 yağ asitleriyle dikkatleri üzerine çekiyor. İçeriğinde çok ciddi oranlarda içerdiği omega 3

Devamı...
Zerdaçallı Çörekotu Tohumu Yağı

2018-02-17

Zerdaçallı Çörekotu Tohumu Yağı Zerdaçallı Çörekotu Tohumu Yağı soğuk sıkım yöntemiyle beraber sıkılarak elde edilmiştir.vücudun bağışıklık sistemine fayda sağlar .antitoksidan özelliğiğle vüvutta detoks etkisi yapar.

Devamı...
Çörek Otu Yağı İçeriği

2018-02-01

Son zamanlarda dikkat çeken çörek otu yağı, A, B ve C Vitamin'lerinden zengin olmasıyla biliniyor. Kabızlığı gideriyor, baş ağrısına iyi geliyor ve sindirim sistemini rahatlatıyor. Hipertansiyonu düşürerek, kolesterolü de dengeliyor. Kas ağrısına iyi

Devamı...
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır
ShopPHP E-Ticaret | v4